ZELENÁ MĚSTA

O PROJEKTU

Nadační fond ŠKODA AUTO ve spolupráci s Ekocentrem Zahrada DDM vyhlašuje výzvu na ozelenění našich měst.

Téma nedostatku zeleně v místech, kde žijete, se opakovaně objevuje v průzkumech veřejného mínění. Rádi bychom šli vašim přáním naproti. Zapojte se, posílejte tipy a staňte se ambasadory (strážci) jednotlivých míst (hledáme garanty, kteří by si vzali na starost péči o čerstvě zasazený strom, mimimálně na jeden rok.

Až do 9.9. máte možnost nám poslat svůj tip, kde by taková výsadba byla potřebná. Tipy poté vyhodnotíme společně se zástupci měst a experty, kteří doporučí vhodné dřeviny pro konkrétní místo. Na vybraných místech pak bude během druhé poloviny října probíhat výsadba, pro kterou Nadační fond ŠKODA AUTO dodá sazenice.

Akce vyvrcholí společným happeningem se ŠKODA AUTO při příležitosti zasazení 1000 000. stromu v rámci dlouhodobého projektu ŠKODA STROMKY.

Jaké lokality
jste vybrali?

Děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu Zelená města a navrhli lokality pro výsadbu stromů. Jaké lokality byly vybrány a kdy se společné sázení stromů uskuteční naleznete v pokračování projektu pod názvem Sázíme stromky pro potomky.